5. septembril tunnustati Tallinnas toimunud Instari ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldataval Atraktiivsete Tööandjate Päeval Eesti kõige atraktiivsemaid tööandjaid. Meil on põhjust rõõmustada, sest ka sel aastal on LEXTAL hääletatud õigustudengite arvestuses TOP 5 atraktiivseimate tööandjate hulka!

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul tuleb süstemaatiliselt kujundada töökeskkonda, mis tagaks töötajate rahulolu ning sealhulgas soovi oma tööandjat teistelegi soovitada. „Atraktiivne tööandja teadvustab endale, et töötajad, aga ka meeskonna ühtsustunne on organisatsiooni suurim vara. Autasustades atraktiivseid tööandjaid, tunnustatakse ka seda tööandja pühendumist ja panustamist, mis ei piirdu pelgalt majanduslike hüvedega, vaid hõlmab ka inimsuhteid ja ühiskondlikku mõju. Seega võib samuti öelda, et tunnustatud ettevõtted ja organisatsioonid on lisaks atraktiivsusele ka igati eeskujulikult juhitud,” rõhutas Palts.

Märtsist maini viis tööandja brändingu agentuur Instar läbi ulatusliku uuringu, mis käsitles töötajate ootusi ja tööandja mainet Eestis. Uuringus osales üle 6000 inimese, sealhulgas tudengid, kutsekooliõpilased ning töökogemusega spetsialistid, kes olid pärit mitmetest erinevatest valdkondadest, muuhulgas majandus, infotehnoloogia, ehitus, humanitaarteadused, inseneriteadused ja logistika. Tänavu toimus see uuring 14. korda ja sel aastal hinnati 264 Eesti organisatsiooni atraktiivsust.

2023. aastal on õigustudengite jaoks 5 atraktiivseimat tööandjat:

  1. Justiitsministeerium
  2. Prokuratuur
  3. Riigikohus
  4. Advokaadibüroo Sorainen AS
  5. Advokaadibüroo LEXTAL OÜ

“Meile on väga oluline, et tudengid saaksid LEXTALi praktikal käies positiivse kogemuse. See juhtub ainult siis, kui nad on bürooüleselt kõikjal kaasatud ja kui kogul kollektiivil on omavahel palju kokkupuudet. Meil on väga vedanud, sest meile on kokku sattunud selline tore kamp inimesi, kes on oma kolleegide suhtes väga toetavad ja nendega arvestavad ning mõistavad ühtlasi ka nalja . Selline ju tegelikult see kõige parem kollektiiv ongi. Ja praktikantidele anname me ikkagi päris ülesandeid. Me teame, et nad saavad hakkama ja arenevad selle läbi tohutult. Lubame, et paneme edasi sama ägedalt ja pakume põnevaid võimalusi noortele kolleegidele, kes alles teevad oma karjääri esimesi samme! Aitäh meie praktikantidele usalduse eest ja meie inimestele nende hindamatu panuse eest,” sõnas LEXTALi juhtivpartner ja vandeadvokaat Marge Männiko.

Uuringu tulemuste kohta saad lähemalt lugeda siit.