LEXTALi sügiseses taskuhäälingus “Arveldamata tund” jagasid teadmisi meie partner ja vandeadvokaat Diana Minumets ning jurist Nele Bernard. Vestlust juhtis Tanel Talve.

Skandaalid ja negatiivne info müüb teatavasti väga hästi. Tihti jõuavad avalikkuse ette prominentide suunas loobitud süüdistused või faktid, mille paikapidavust pole tegelikult kontrollitud. Kas meedias leviva valeinfo ümberlükkamiseks võiks ette võtta kohtutee? Seekordses saates keskendutakse avaliku elu tegelase puutumatusele – kui kerge või keeruline on ikkagi inimese kohta suhtlusvõrgustikes või meediaplatvormidel valeinfot levitada?

Järjest rohkem jõuab avalikkuse ette skandaale, kus ühiskonna silmis juba hukka mõistetud inimene tunnistatakse hiljem kohtus ikkagi süütuks. Loomulikult saab siinkohal rääkida ka sotsiaalmeedia negatiivsest mõjust. Kui varem mustati inimest nii-öelda klassikalises meedias, siis tänapäeval saab sotsiaalmeedia kaudu sõna sekka öelda igaüks. Ja isegi kui inimene lõpuks seaduse silmis õigeks mõistetakse, on mainekahju juba tehtud. Mida siis teha ja kuidas ennast kaitsta?

Kuula saadet “Arveldamata tund” Spotify, Apple Podcast ja Itunes platvormidel või lingil: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120086456/mulle-tehti-meedias-liiga-advokaadid-annavad-alusetute-suudistuste-vastu-tuld