LEXTALi avalik praktikakonkurss õigusteaduse tudengitele! Ootame sooviavaldusi kuni 31. märts 2023. 

Miks tulla LEXTALisse praktikale? 

Sest LEXTALi praktika eesmärk on anda noortele kolleegidele võimalus kiigata advokaadi tööellu. Veel enam – anda võimalus ise käsi külge panna. Me ei pane sind tagaistmele jälgima, vaid lubame proovida, mis täpselt on advokaadi töö argipäev.

 

Mida me lubame? 

LEXTAL väärtustab noorte kolleegide südikust. Meie juures on võimalus oma õigusvaldkonnas tegijaks saada ka noortel kolleegidel. Meil ei paista silma ainult kogenumad tegijad, vaid ka noored – seda näeb nii ajaleheveergudelt kui meie sotsiaalmeedia lehtedelt. Valdav osa LEXTALis tegutsevatest noortest kolleegidest on alustanud oma karjääri just LEXTALis praktikandina. 

Pakume võimalust arendada reaalseid oskuseid – seda, mida ülikoolis ei ole paraku võimalik omandada. Praktika LEXTALis tähendab, et tudeng saab käed külge panna päris asjaajamisele – abistada advokaate alates tõendite kogumisest ja tehingute ettevalmistamisest kuni menetlusdokumentide koostamise ja close’imiseni. 

Väärtustame tublisid praktikante. Konkursi alusel praktikakoha saanud tudengitele anname 4-6 nädalat kestva praktika eest stipendiumi 500 eurot (neto). 

 

Kuidas näeb välja praktika advokaadibüroos LEXTAL? 

Ootame sind kandideerima endale huvi pakkuvasse valdkonda, kuid soovi korral saad kiigata ka teistesse teemadesse.  

Praktika pikkuseks on 4-6 nädalat ning põhiliseks toimumisajaks mai-juuni. Kokkuleppel saame leida ka teise aja. 

Praktikale saab kandideerida: 

  • IT/IP ja WEB3 valdkonda, Rauno Kinkari juhendamisel. Praktika toimumise aeg mai-juuni või september-november;
  • Maksu- ja haldusvaldkonda, Margus Reilandi juhendamisel. Praktika toimumise aeg mai-juuni;
  • Üldpraktika*, Rauno Kinkari juhendamisel. Praktika toimumise aeg mai-juuni või september-november.

 

Kuidas praktikale kandideerida? 

Saada hiljemalt 31.03.2022 e-kiri aadressile praktika@lextal.ee pealkirjaga “Praktikakonkurss – SINU NIMI”, millele lisa oma hinneteleht, CV ning motivatsioonikiri põhistusega huvi valdkonna ja advokaaditöö vastu (250 kuni 400 sõna).  Palun märgi kirjas soovitud praktika pikkus, sobiv ajaperiood ja eelistatud valdkond (mitme valdkonna valimisel märgi ära, mis on esimene eelistus). Ära jää ootama viimast päeva – saada sooviavaldus kohe!  

LEXTAL teavitab tulemustest kandidaate hiljemalt 14.04.2022. 

Me ootame Sind huviga!  

 

* Üldpraktika eesmärgiks on anda advokaaditöö kogemus mitmes valdkonnas. Seejuures on praktikandil olemas juhendaja, kes antud ülesandeid koordineerib. Meie valdkondadega saad tutvuda siin.

** Ootame kandideerima, kui Sul on vähemalt kaks kursust bakalaureuse astmes õigusteaduse õpinguid läbitud.

*** LEXTALil on õigus muuta konkursi tingimusi.