Möödunud reedel sai alguse meie uhiuus võistlus LEXAM. LEXAM on tudengitele suunatud tuleproov, mille käigus on osalejatel võimalus oma teadmisi ja oskusi kontrollida advokaadieksami vormis ning mida korraldame iga-aastaselt.

Miks me LEXAM-it korraldame?  LEXAM on üks parimatest võimalustest end proovile panna ning aru saada, kas advokaadikutse on tudengile. Ühtlasi et mõista, milliseid teadmisi ja oskusi on juuraõppijal vaja, et saada advokaadiks ja  saada eksamikomisjonilt suulises osas personaalset tagasisidet ning soovitusi, kuidas enda õigusalaseid teadmisi ja -oskusi järgmiseks aastaks (ja ka tulevikuks) arendada.

LEXAM-i eesmärgiks on nii tudengite aitamine nende karjääriteel kui ka LEXTAL-i tulevikutalentide leidmine. Tegemist on kahtlemata parima võimalusega panna end proovile ning saada premeeritud hindamatu kogemuse, soovituste, tagasiside, kolleegide lugupidamise ning muidugimõista suurepäraste auhindadega.

Esimesel korral oli meil au võõrustada 23 julget noort, kes olid otsustanud võtta ette meie kahepäevased “ajuragistamise” meistrivõistlused. Lisaks LEXAM-i kirjaliku ja suulise osa tegemisele pidasime koos ka ühislõuna, kus tudengid said kuulda advokaadikutsest advokatuuri esimehelt Imbi Jürgenilt ja meie juhtivpartnerilt Marge Männikolt ning küsitleda meie noorkolleege kõigest, mis puudutab advokaadi igapäevatööd.

Peab tõdema, et sellist energiat ja samal ajal muhedat olustikku pole meie büroos nii suure seltskonnaga pikka aega kogetud. Lisaks hakkajatele noortele lõi LEXAM-i hindamiskomisjonis osalemisega kaasa ka pea kogu LEXTAL-i kollektiiv, kes osalesid hiljem ka noorte saavutuste tähistamisel.

Täname kõiki osalejaid, sest nagu ka võistluse tulemused näitasid, olete te kõik võitjad (100% eksaminandidest läbisid võistluse positiivse tulemusega). Järgmise aastani!

Selle aasta võistluse tutvustus ja ajakava leiab https://lextal.ee/lexam-eesti/