LEXTAL nõustas Taani äriühingut Danfoss ACQ A/S ja Saksa ettevõtet SEMIKRON INTERNATIONAL GmbH koondumise loa saamisel. Koondumiseni viinud tehinguga omandas Danfossi kontsern enamusosaluse SEMIKRON INTERNATIONAL GmbH-s.

Danfoss kontsern on tegev hüdraulikasüsteemide ja hüdraulikakomponentide, vähemal määral elektrohüdraulikat ja veelgi vähemal määral elektrikomponente tootmises, integreeritud, energiatõhusate kütte- ja jahutuslahenduste tootmises ning erinevate süsteemide tootmises ja turustamises (nt madalpingeajamid, detsentraliseeritud ajamid, süsteemimoodulid, kinnised ajamid, harmoonilised leevendusfiltrid, asendi kontroll ja servoajamid ning keskpingeajamid).

Semikroni tooted on kasutatavad erinevates tööstussektorites, sealhulgas mootorite ajamite, tuuleenergia, päikeseenergia, elektrivarustuse, energiasalvestuse, autolaadimisjaamade, protsessijuhtimise, elektrivarustuse ja veo valdkonnas, ning eelkõige ka mootorsõidukites, sealhulgas elektrija hübriid-sõiduautodes (elektrifitseeritud sõidukid), tööstuslikes ja väikestes elektrisõidukites, veoautodes, bussides ja raskeveokites kasutamiseks.

Nii Danfoss kui ka Semikroni kontsern toodavad ja müüvad ülemaailmselt toitemooduleid. Koondumise eesmärk oli ühendada kaks keskmise suuruse toitemoodulite tootjat, et olla võimeline pakkuma paremat konkurentsi turu juhtivate pakkujate vastu.

Meeskonda juhtis partner Margus Reiland ja abistas jurist Johanna Jürima.