First North turu nõustaja roll on juhendada kasvuettevõtteid kauplemiseelsel ja -järgsel perioodil ning aidata ettevõtetel täita First North turu reeglitest tulenevaid kohustusi.

„Eelnev aasta näitas, et Eesti ettevõtjad on First Northi kui hea kasvuvõimaluse enda jaoks avastanud. Turuga liitumisel on mitu positiivset külge – lisaks sellele, et see aitab ettevõtete arengut rahastada ja pakub Eesti inimestele investeerimisvõimalusi, peavad ettevõtjad oluliseks ka kauplemisega kaasnevat nähtavuse tõusu,“ ütles LEXTALi partner Kristi Sild. Sild lisas, et LEXTAL-il on äritehingute nõustamises pikaaegne kogemus ning Nasdaq Tallinna First Northi nõustajaks saamine on LEXTAL-i arengus igati loogiline samm.

Pikaaegse äritehingute nõustamise kogemust panustavad First Northi töösse LEXTALi vandeadvokaadid Kristi Sild ja Ants Karu

Nasdaq Balti First North turu eesmärk on võimaldada väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ligipääsu kasvukapitalile. Alustavatel ettevõtetel on lihtsam saada First Northil avalikult kaubeldavaks, kuna regulatiivsed nõuded on reguleeritud turuga võrreldes leebemad.

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari.